Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:54

ЄС і Росія не очiкують повторення газового конфлiкту з Україною – Пiєбалґс


Європейський Союз і Росiя не очiкують повторення конфлiкту з Україною щодо постачань газу, заявив комiсар Єврокомiсiї з енергетики Андрiс Пiєбалґс.

«Газотранспортна система України функцiонує нормально, ми наразi не проводимо переговорiв щодо цiни газу, в нас немає питань, окрiм фiзичної оплати за газ, що постачається», – сказав вiн.

Зі свого боку, міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що Москва вважає малоймовiрним повторення конфлiкту з Україною щодо постачань i транзиту газу. «Перiодично виникають чутки про те, що Україна не розплатиться за поставлений газ. Але, треба визнати, українськi газiвники завжди виконували свої зобов’язання. I ми розраховуємо, що вони цi зобов’язання виконуватимуть i надалi», – сказав Шматко.

За його словами, «газотранспортна система України перебуває в хорошому станi». За даними Мiненерго, Україна закачала до власних пiдземних сховищ майже 26 мільярдів кубометрiв газу. «Тiльки спекуляцiї можуть призвести, не дай Боже, до перебоїв iз постачаннями газу до Європи. Рiвень полiтичного дiалогу з цього питання перебуває на найвищому рiвнi. Проведено якiсну роботу», – сказав російський мiнiстр.
XS
SM
MD
LG