Доступність посилання

ТОП новини

Путін: обсяг газу для України на 2010 рік уточнюється


Російський «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» уточнюють обсяг газу, необхідний Україні у 2010 році. Про це заявив прем’єр Росії Володимир Путін після зустрічі з прем’єром Юлією Тимошенко в Ялті.

За його словами, Росія має намір прислухатися до побажання української сторони і скоротити обсяги постачання газу для уникнення недобору газу і, як наслідок, незастосування штрафних санкцій.

«Що зробити для того, щоб ці санкції не генерувалися наступного року? Ми ухвалили сьогодні рішення, незважаючи на раніше досягнуті домовленості про обсяги закупівлі газу Україною, «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» домовляться про нові обсяги і узгодять ці постачання. Не буде зайвого обсягу, який Україна хоче законтрактувати, не буде й санкцій – це дуже просте рішення. І прийнятне для всіх, без жодного збитку для підписаних раніше контрактів», – сказав Путін.

Згідно з контрактом між «Газпромом» і «Нафтогазом України», у 2010 році передбачалася закупівля газу в обсязі 40 мільярдів кубів газу. Прем’єр Тимошенко заявляла, що Україна хоче скоротити цей обсяг на чверть.
XS
SM
MD
LG