Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:01

«Нафтогаз» також може «оштрафувати» «Газпром» – експерти


НАК «Нафтогаз» має законні підстави для постановки перед ВАТ «Газпром» питання щодо компенсації втрат від скорочення обсягів транзиту газу.

Про це у статті для «Дзеркала тижня» стверджують Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Чалий і партнер консалтингової групи «Легіс» Олександр Малиновський.

Експерти констатують, що згідно з пунктом контракту щодо обсягів та умов транзиту природного газу через територію України, укладеного 19 січня 2009 року між українською і російською стороною, «Газпром» зобов`язаний передати «Нафтогазу» для транзиту до Європи в 2009 році конкретно встановлений обсяг газу – 120,083 мільярдів кубометрів.

Експерти акцентували, що в розміщеній на офіційному сайті «Газпрому» інформації прямо вказано, що «Газпромом» ухвалено рішення не пред`являти компанії («Нафтогазу») штрафів за невибірку газу».

«Якщо якісь сумніви щодо цього й можуть виникнути, то тільки в зв’язку з постійними заявами високих українських чиновників про можливість застосування санкцій із боку «Газпрому». Таку риторику з української сторони доцільно припинити, інакше вона може призвести до прямо протилежних юридичних наслідків», – переконані експерти.

Recommended

XS
SM
MD
LG