Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 18:29

Прем’єр Польщі пропонує зміни до Конституції


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про намір змінити Конституцію країни, суттєво обмеживши владу президента. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Польщі.

Підбиваючи підсумки дворічного правління країною, Туск заявив, що в Польщі настав час змінити політичну систему на німецький лад: сильний прем’єр і уряд, а роль президента обмежити представницькими функціями на міжнародній арені.

«Президента обирав би парламент, і за такої системи президент не матиме право вето», – заявив Туск, який неодноразово звинувачував нинішнього президента Леха Качинського в тому, що той зловживає правом вето і «гальмує роботу уряду».

Щоб внести зміни до Конституції, потрібна підтримка не менше двох третин депутатів парламенту. З допомогою посткомуністів, які також виступають за обмеження влади президента, плани прем’єра можуть стати реальністю.

Тим часом Дональд Туск має найбільші шанси перемогти на наступних президентських виборах, які відбудуться за рік. Пропоновані ним зміни Конституції можуть послабити повноваження самого ініціатора цих змін.

Recommended

XS
SM
MD
LG