Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко називає створення сильної нації своєю основною метою в разі переобрання


Президент, який кандидує на другий термін на виборах 17 січня наступного року, представив учора свою передвиборну програму «Вільна, справедлива й сильна Україна» в Українському домі в Києві.

«Моя мета – створення сильної національної держави, сильної нації, самодостатньої, гордої, яка добре розуміє свою відповідальність», – сказав Віктор Ющенко.

Він висловив упевненість, що криза в Україні не переможе і в Україні рано чи пізно буде уряд, здатний проводити реформи, «сильний і, тричі хочу підкреслити, український уряд».

У своїй програмі Ющенко обіцяє в разі переобрання на Президента, зокрема, розпустити Верховну Раду, якщо парламент протягом ста днів не схвалить його пропоновані зміни до Конституції, і винести в такому разі ці зміни на референдум разом із позачерговими виборами.

Серед пунктів програми – домогтися виведення Чорноморського флоту Росії з України до 2017 року, скасувати депутатську, суддівську й президентську недоторканність, забезпечити створення Антикорупційного бюро, перевести армію на контрактну основу.

Президент також обіцяє домогтися членства України в Європейському Союзі, модернізувати газотранспортну систему України, запровадити податок на розкіш, забезпечити своєчасне відшкодування державою податку на додану вартість і прозорий ринок землі.

Ющенко пообіцяв, що не буде давати популістські обіцянки.

«Це непростий вибір. Я не буду говорити про ті речі, які будуть говорити багато кандидатів», – сказав Президент.

Серед інших його обіцянок із передвиборної програми – домогтися «чесної міліції, митників і чесних податківців», скоротити робочий день на одну годину зі збереженням заробітної плати для матерів, діти яких відвідують дошкільні заклади чи навчаються в молодших класах, збільшити держзамовлення для вищих навчальних закладів, щоб усі здібні діти мали можливість вчитися, реформувати систему захисту прав споживачів, посилити контроль якості і безпеки продуктів, прирівняти статус працівників сфери освіти, культури та охорони здоров’я до статусу державного службовця, скоротити термін попереднього затримання з 72 до 24 годин.
XS
SM
MD
LG