Доступність посилання

ТОП новини

Ірак сподівається на допомогу України з поверненням культурних скарбів, втрачених у війні


Тимчасовий повірник у справах Іраку в Україні Халід Аш-Шамарі висловив сподівання, що Україна допоможе з поверненням іракських культурних скарбів, які були втрачені після початку воєнних дій в Іраку в 2003 році.

Як повідомила прес-служба посольства Іраку в Україні, він сказав про це на зустрічі з заступником міністра культури й туризму Миколою Яковиною.

Після подій 2003 року Ірак втратив близько 15 тисяч артефактів, які є частиною світової культурної спадщини. Іракський уряд у співробітництві з іноземними державами докладає зусиль, щоб повернути втрачені цінності на батьківщину, і високо цінує співпрацю Мінкультури України з посольством Іраку в питаннях, пов’язаних із пошуком на території України викрадених або незаконно вивезених іракських культурних скарбів, сказав Аш-Шамарі.

Яковина у свою чергу заявив, що він особисто приділяє велику увагу пошукові іракських музейних експонатів, втрачених після 2003 року.

Він також наголосив, що Україна, яка є членом ЮНЕСКО, здійснює всі заходи для захисту світової культурної спадщини й робить усе, щоб не допустити незаконного переміщення цінностей через український державний кордон.
XS
SM
MD
LG