Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 14:00

Литва планує зробити безкоштовними вiзи для українцiв – Секретаріат


Литва має намiр скасувати для українцiв оплату деяких вiз, повiдомив заступник голови Секретарiату Президента України Андрiй Гончарук.

За його словами, під час вiзиту Президента Литви Далi Ґрiбаускайте буде пiдписана мiжурядова угода про тарифи та консульськi збори, що передбачає «звiльнення всiх категорiй українцiв вiд необхiдностi оплачувати нацiональну литовську вiзу при в’їздi в країну».

Гончарук зауважив, що Литва стане другою державою, яка скасує плату за вiзи для українцiв. Ранiше це зробила Латвiя.

Президент Литви вiдвiдає Україну з офiцiйним вiзитом в четвер, 26 листопада.

При цьому в обох випадках, і з Латвією, і з Литвою, йдеться про безкоштовність саме національних довгострокових віз типу D, які передбачають перебування в цих країнах на термін понад 90 днів.

Такі візи видають особам, які отримують дозвіл на довгострокове чи постійне проживання в них, а також тим, хто доведе необхідність прибути до них для праці, навчання чи з іншою схожою тривалою метою.

Ці візи також не дають права перебування в інших країнах, крім тієї, яка їх видала.

Для короткострокових поїздок (туристичних, приватних тощо), у тому числі багаторазових, ці країни видають єдині шенгенські візи типу C, для перебування в них (та інших країнах «шенгенської зони») на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів.

Вартість обробки візової анкети на такі візи для громадян України становить, як і раніше, 35 євро (або в деяких випадках безкоштовно), відповідно до норм Євросоюзу та договору між ЄС і Україною про спрощення оформлення віз.

При цьому окремі країни-члени «шенгенської зони» не мають права самостійно змінювати чи скасовувати цю плату.

Recommended

XS
SM
MD
LG