Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 05:25

Ющенко: уряд має продовжити переговори про перегляд газових контрактів


Президент Віктор Ющенко вимагає від Кабінету Міністрів і Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» невідкладно продовжити переговори з Росією з перегляду газових контрактів, повідомляє прес-служба глави держави.

Як заявив представник Президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, 24 листопада керівництво «Нафтогазу» і російського «Газпрому» зняли тільки мінімальну частину проблемних питань, а основні ризики залишаються.

«Основні причини цієї загрози залишаються й надалі – несправедливо завищена ціна на газ для України, удвічі занижена транзитна ставка й несиметричні умови відповідальності за виконання зобов’язань», – заявляє Соколовський.

Соколовський констатував, що за 10 місяців цього року для оплати російського газу «Нафтогаз» уже позичив більше двох мільярдів доларів і збільшення обсягів заборгованості компанії існує й надалі.

Водночас, як наголосила речниця Президента Ірина Ванникова, Ющенко вимагає від уряду домовитися про взаємоприйняту форму розрахунку ціни на газ для України й транзитної ставки для Росії з урахуванням домовленостей, досягнутих на рівні Президентів обох країн від 12 лютого 2008 року.

Вчора «Нафтогаз» і російський «Газпром» домовилися про скорочення імпорту російського природного газу в наступному році до 33,75 мільярдів кубометрів, підписавши відповідні документи. Крім того, сторони домовилися про те, що до «Нафтогазу» не застосовуватимуть санкції через недобір газу в цьому році.

Recommended

XS
SM
MD
LG