Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ розгляне іранську ядерну програму


Сьогодні у Відні відкривається дводенне засідання Міжнародного агентства з атомної енергії, яке розглядатиме небажання Ірану погодитися з міжнародними пропозиціями щодо ядерної програми Тегерана.

П’ять постійних членів Ради безпеки ООН – Велика Британія, Китай, Росія, Сполучені Штати і Франція, – а також Німеччина розробили проект резолюції щодо Ірану, який розглянуть на засіданні.

Таким чином, рада директорів МАГАТЕ може вперше за чотири роки проголосувати за резолюцію з засудженням Ірану.

Напередодні зустрічі міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле заявив, що Іран, який мав би ядерну зброю, буде «неприйнятний».

А керівник МАГАТЕ Мохамед Ель-Барадей, який закінчує термін на цій посаді і востаннє головуватиме на засіданні, сказав, що в пошуках вирішення проблеми з ядерною програмою Ірану світові «закінчується терпіння».

За пропозиціями міжнародної спільноти, розробленими за підтримки ООН, Іранові пропонують брати його незбагачений уран для збагачення і переробки на готове ядерне паливо для іранського дослідного реактора за кордоном. Іран у принципі не заперечує, проте вимагає «стовідсоткових гарантій», що отримає уран назад.

Тегеран також пропонує здійснювати обмін незбагаченого урану на ядерне паливо на території самого Ірану, але це неприйнятне для світової спільноти.
XS
SM
MD
LG