Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 08:20

Грузія протестує проти патрулювання Росією абхазького узбережжя


Міністерство закордонних справ Грузії оприлюднило заяву протесту проти планів Росії надати бойові катери для патрулювання абхазької дільниці грузинських територіальних вод, що їх Москва вважає за окремі абхазькі води.

Як наголошено в заяві, такий крок підвищить небезпеку воєнних провокацій проти Грузії і загрожуватиме стабільності в регіоні.

У п’ятницю представник російських прикордонників в Абхазії, які охороняють «кордони» цього сепаратистського регіону Грузії, повідомив, що в понеділок до абхазьких берегів прибудуть три російські прикордонні катери, які мають «забезпечити безпеку суден, що йдуть в абхазькі порти, і охорону морських кордонів» самопроголошеної республіки.

Грузія, яка визнала Абхазію та ще один свій сепаратистський регіон Південну Осетію за окуповані території через присутність там військ Росії, забороняє іноземцям відвідувати ці території і останнім часом перехопила низку іноземних суден, які без узгодження з Тбілісі незаконно йшли до портів Абхазії чи з них.

Росія після минулорічного вторгнення до Грузії визнала Абхазію та Південну Осетію за «незалежні держави». Крім Москви, на таке визнання пішли тільки президенти Нікарагуа та Венесуели, які мають близькі стосунки з Росією.

Recommended

XS
SM
MD
LG