Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 17:19

Суд, моралісти, міністр і мери – лауреати антипремії «Будяк року»


Українська Гельсінська спілка з прав людини назвала Верховний Суд лауреатом антипремії «Будяк року-2009» у номінації «За відверту неповагу до принципів правосуддя».

Як повідомив голова правління Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко, Верховний Суд став лауреатом у цій номінації, оскільки виявив неповагу до принципів правосуддя й міжнародних зобов’язань України, а також принизив авторитет судової влади, бо відмовився скасовувати рішення щодо ув’язнення громадянина Олександра Яременка, хоча Європейський суд чітко вказав, що засудження було результатом несправедливого судового розгляду.

Також Українська Гельсінська спілка назвала міністра внутрішніх справ Юрія Луценка лауреатом цієї премії в номінації «За систематичні порушення прав людини». За даними правозахисників, цього року Луценко неодноразово порушував презумпцію невинуватості людини через поширення заяв про вину затриманих або обвинувачуваних у скоєнні злочину. Також, за даними Української Гельсінської спілки, МВС порушувало право на мирні збори громадян.

Крім того, лауреатами антипремії «Будяк-2009» стали: Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі в номінації «За обмеження свободи вираження поглядів»; мер Харкова Михайло Добкін у номінації «За брутальне порушення права на охорону здоров’я»; Сіверськодонецька міська рада в номінації «За порушення екологічних прав»; а також мер Одеси Едуард Гурвіц у номінації «За систематичні перешкоджання в проведенні мирних зборів».

Антипремію «Будяк року» вручають з 2006 року.
XS
SM
MD
LG