Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:40

Попов: неточності реєстру виборців є ґрунтом для фальсифікації на виборах


Неточності в реєстрі виборців та недосконалий закон про вибори Президента є основними передумовами для можливих фальсифікацій на майбутніх виборах глави держави. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив заступник голови Секретаріату Президента, представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов.

«Реєстр введений у дію з серпня. З того часу пройшла серія місцевих довиборів. І от на деяких ділянках, в деяких містах неточності сягали 20%. Це, звичайно, дуже турбує. І це перша передумова для того, що можуть бути фальсифікації», – сказав Попов.

Щодо закону про вибори Президента заступник голови Секретаріату заявив, що «там є дірки, які дають можливість для фальсифікації».

«Головна річ, навколо якої іде дискусія, – це як комісія дільнична буде реагувати на ці неточності реєстру виборців. На сьогодні в законі написано, що комісія може включати виборців до списку виборців у день голосування і своїм рішенням, і рішенням територіальної комісії, і рішенням суду. Позиція Президента і Конституційного Суду полягає в тому, що лише за рішенням суду. Навіщо це робиться – тому що є велика загроза, що на багатьох дільницях це може бути використано для зловживань, коли приїжджатиме автобус людей, які їздитимуть з дільниці на дільницю», – сказав Попов.

Після того, як Конституційний Суд визнав неконституційною низку положень закону про вибори Президента, Верховна Рада не змогла ухвалити жодну з поправок до цього закону, які подав Віктор Ющенко. Голова держави заявляє, що хоче нового розгляду його пропозицій.

Recommended

XS
SM
MD
LG