Доступність посилання

ТОП новини

Хлопавки із жартами всередині – британська Різдвяна традиція


Лондон – Коли британці сідають за Різдвяний обід, однією з традицій є розірвати разом із сусідами по столу Різдвяні хлопавки. Всередині цих хлопавок сховані паперові корони, які учасники обіду вдягають на голову разом із запискою з жартом. Одна з найбільших британських компаній, що виробляє хлопавки, цього року вирішила радикально поновити свою колекцію дотепів, усвідомивши, що деякі з них застаріли і є надто передбачуваними.

Дотепи, сховані у Різдвяних хлопавках, стали у Британії такою ж часткою Різдвяної традиції, як індичка чи перегляд телепромови королеви на Різдвяний день. Одні британці люблять ці короткі дотепи, що складаються з питання і відповіді, інші ненавидять, але байдужих практично нема. Коли хлопавки розривають за столом, кожен присутній читає свій жарт, і дуже часто люди сміються, або просто хмикають не від гумору, а від недолугості і простакуватості дотепу.

Для Дейвида Бика дотепи у хлопавці – це більше, ніж лише традиція. Це – його робота і захоплення. Він очолює одну з найбільших компаній, що виробляють хлопавки, під назвою Swantex. Цього року він разом зі своєю командою поміняв жарти в хлопавках, зрозумівши, що вони, як кажуть, із довгою бородою.

Жарти – для всіх

Наводити приклади нових жартів нашим слухачам не будемо, бо більшість із них побудовані на грі слів англійською мовою і не надаються до перекладу. Скажемо лише, що і нові жарти виглядають досить поверховими. Але Дейвид Бик уважає, що в цьому і є весь сенс. Він каже, що жарти не розраховані на те, щоб від сміху треба було хапатися за боки. Просто вони мусять мати у собі щось для кожного. Вони мають щось доносити до трьох поколінь людей, що сидять за одним столом.

Збирання таких жартів є для компанії процесом усього року. Члени команди прислухаються до кожного потенційного жарту будь-де – у пабі, на радіо, в офісі. Багато людей надсилають свої дотепи електронною поштою. Дейвид Бик каже, що один із найновіших жартів у цьогорічній колекції розповіла його семирічна небога.

Головне - ділитися

Оглядач Пітер Кент розповів про важливість Різдвяних жартів: «Дотепи у хлопавках – це невід’ємна частка Різдвяної традиції. Суть цих дотепів полягає у тому, щоб ними ділитися. Ти ділишся жартом, який тобі трапився у хлопавці, і з’являється почуття єдності. І жарт мусить бути дуже простим, аби люди відчули таку єдність».

Економічна криза цього року, як виглядає, не вплинула на попит на хлопавки. Та ж таки фірма Swantex збільшила реалізацію на 21 відсоток порівняно з відповідним періодом торік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG