Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 19:15

Пасенюк є повноважним головою ВАСУ – міністр юстиції


Олександр Пасенюк є повноважним головою Вищого адміністративного суду України, заявив міністр юстиції Микола Оніщук в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Я думаю, що має бути все гаразд із керівництвом у тому розумінні, що, по-перше, Конституційний Суд визнав, що Рада суддів, тобто органи суддівського самоврядування юрисдикції призначати суддів на адміністративні посади не мають. І якщо це так, то особи, які були призначені у законний спосіб, продовжують виконувати свої повноваження до того часу, поки орган, до компетенції якого буде віднесено призначення суддів, не ухвалить іншого рішення. Таким чином, ніяких рішень по Пасенюку не потрібно. Він є повноважним головою», – сказав Оніщук.

22 грудня закінчився термін перебування на посаді голови Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка. Відтак виникла ситуація, коли з’явилося одразу двоє виконувачів обов’язків голови ВАСУ – і сам попередній голова, і його перший заступник Микола Сірош. Пасенюка підтримала президія Вищого адмінсуду, а Сіроша – Рада суддів України та голова Верховного суду Василь Онопенко.

Наразі суперечку дещо розв’язав Конституційний Суд, який ухвалив рішення, що Рада суддів може лише пропонувати, але не затверджувати кандидатури на адміністративні суддівські посади. Проте порядок призначення суддів досі залишається невизначеним.

Проблема набуває особливої актуальності у зв’язку з тим, що Вищий адміністративний суд – єдина інстанція, яка згідно з законом може ухвалювати рішення щодо результатів президентських виборів, дій та бездіяльності Центральної виборчої комісії.

Recommended

XS
SM
MD
LG