Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 22:33

Над «Кримською світлицею» знову нависла загроза знищення


Віктор Качула, головний редактор щотижневої газети «Кримська світлиця», єдиної повноцінної українськомовної газети в Криму. 29 грудня 2009 року Міністерство культури України видало наказ про його звільнення

Сімферополь – Міністерство культури України звільнило головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качулу. Це сталося у переддень 17-ї річниці заснування цієї єдиної в Криму повноцінної україномовної газети. Звільнення редактора викликало обурення серед кримської громадськості.

У наказі, підписаному директором Державного журнально-газетного видавництва Віталієм Сатаренком і завізованому міністром культури і туризму України Василем Вовкуном, причиною звільнення Віктора Качули названі «систематичні порушення вимог наказів та розпоряджень Міністерства культури і туризму України і Державного журнально-газетного видавництва без поважних причин і неналежне виконання службових обов’язків».
Наказ Мінкультури про звільнення Віктора Качули

Сам редактор, заслужений журналіст України Віктор Качула, каже, що раніше урядові чиновники натякали, що на шпальтах видання «занадто багато Президента й патріотичної тематики». За його словами, формально такі тверді дії чиновників викликала його незгода з вимогою керівників державного видавництва про радикальне скорочення трудового колективу редакції. Він каже, що слід враховувати специфіку Криму і, навпаки, збільшити штат журналістів у газеті, чого він безрезультатно домагався.

Водночас Віктор Качула повідомив, що через проблеми з фінансуванням із державного бюджету цього року газета вже заборгувала за друк 65 тисяч гривень і за оренду приміщення 25 тисяч гривень. Протягом року періодично поставало питання про припинення друку газети і про виселення її редакції з приміщення. І громадськість Криму неодноразово протестувала проти неналежного фінансування Міністерством культури і туризму України єдиної на півострові україномовної газети.

Кримська громадськість обурена

Учора Громадська наглядова рада «Кримської світлиці» закликала Президента і Прем’єр-міністра України втрутитися у конфліктну ситуацію, а міністра культури і туризму – скасувати згаданий наказ і провести службове розслідування щодо намірів керівництва Державного журнально-газетного видавництва довести до банкрутства єдине в Криму українськомовне видання.

Голова Громадської наглядової ради, керівник Кримської філії Наукового товариства імені Шевченка Петро Вольвач сказав Радіо Свобода, що останнім часом складається враження про навмисні дії чиновників для доведення «Кримської світлиці» до банкрутства, нищення її авторитету серед читачів, розвалу кваліфікованого й патріотичного колективу. За його словами, рішення міністерських чиновників про звільнення редактора, який зробив «Кримську світлицю» справжнім явищем в українській культурі і в кримському інформаційному просторі, викликає глибоке обурення серед громадськості і в автономії, і в інших регіонах України.

Віктор Качула повідомив Радіо Свобода, що оскаржить рішення Мінкультури і туризму в суді і розраховує на журналістську солідарність. Уже зараз на його підтримку висловилися Комітет моніторингу свободи преси в Криму і Кримська асоціація вільних журналістів. А Сімферопольський інформаційний прес-центр повідомив, що надасть звільненому редакторові безкоштовну юридичну підтримку.

Громадсько-політична і літературна газета «Кримська світлиця» виходить у Сімферополі з 30 грудня 1992 року. Останні два роки співзасновником видання стало Міністерство культури і туризму України, яке отримує з держбюджету України кошти на підтримку «Кримської світлиці». Газета виходить щотижня на 24 сторінках накладом близько 3 тисяч примірників. Колектив газети також видає дитячий щомісячник «Джерельце», який днями став лауреатом кримського конкурсу «Журналіст року» й отримав спеціальний приз Постійного представництва Президента України в АРК.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG