Доступність посилання

ТОП новини

Американські ракети в Польщі будуть неподалік кордону з Росією


Американські ракети «Патріот» класу «земля – повітря» будуть розташовані в Польщі не на околицях Варшави, як припускали спершу, а біля балтійського узбережжя, приблизно за 100 кілометрів від кордону Калінінградської області Росії, підтвердив у середу міністр національної оборони Польщі.

Як заявив Боґдан Кліх, вибір місцевості біля містечка Моронґ не має жодного стратегічного підґрунтя. За його словами, саме там, на території колишньої військової частини, виявилася найкраща інфраструктура для американських ракет.

За словами міністра, ближчим часом там має розташуватися батарея ракет «Патріот», яка матиме від 4 до 8 пускових установок цих ракет у різновидах PAC-2 і найсучаснішому PAC-3 і до ста військовослужбовців.

Перші два роки американські батареї в Польщі ротаційно змінюватимуть одна одну, а з часом мають залишитися на постійно.

Ракети «Патріот» є засобом протиповітряної оборони і водночас оборони проти ракет малої і середньої далекосяжності.

Розташування їх у Польщі для посилення протиповітряної оборони країни було умовою Варшави до Вашингтона, за якої в Польщі мали розташувати базу протиракет планованої раніше американської системи протиракетної оборони в Європі, спрямованої проти можливого ракетного нападу з Ірану чи Північної Кореї.

Після приходу до влади у США президента Барака Обами ці плани замінили на інші, що мають стати ефективнішими. Замість бази протиракет у Польщі й радарної установки в Чехії, які ще не були розроблені до кінця, Європу і США мають захищати від імовірних іранських ракет уже наявні на озброєнні мобільні системи протиракетної оборони.

За новими планами, такі ракети розташуються на військових кораблях США, що патрулюватимуть у Європі, а до 2015 року їхні наземні версії мають розмістити і в Польщі та Чехії.

При цьому плани надати Польщі ракети «Патріот» для її оборони не скасували.

Як очікують, ближчим часом польський парламент має ратифікувати угоду зі США про умови перебування і статус американських військ на території Польщі, яка остаточно відкриє шлях прибуттю американської ракетної батареї.
XS
SM
MD
LG