Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 10:50

Парламент звернувся з запитом до Ющенка щодо Гонгадзе


Верховна Рада України 249 голосами підтримала запит народного депутата України Юрія Стеця до Президента України «Про п`ятирічне очікування українським суспільством результатів розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе».

Про це повідомили у прес-службі Громадянського руху «Народна самооборона».

«Однією з перших обіцянок Віктора Ющенка на посаді Президента України було: «Я назву найближчим часом вбивць Георгія Гонгадзе». Пройшло 5 років. Вікторе Андрійовичу, назвіть, тому що вам недовго залишилось бути Президентом. Нарешті назвіть», –сказав Стець.

«Сподіваюся, що після виборів справа Гонгадзе разом з іншими нерозкритими справами зрушить з місця», – сказав представник фракції «Наша Україна – Народна самооборона».

Убивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження й кримінальної розвідки МВС України –Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачуваний – Олексій Пукач – перебував у розшуку з 2005 року.

21 липня 2009 року у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукача затримали. Після його затримання заступник голови СБУ Василь Грицак повідомив, що Пукач назвав замовників убивства Гонгадзе і пообіцяв показати слідчим місце, де знаходиться голова журналіста.

28 липня 2009 року в Білоцерківському районі неподалік від села Сухоліси слідчо-оперативною групою знайшли «фрагменти черепа, які можуть належати Георгію Гонгадзе». Водночас у Генпрокуратурі відзначили, що останки черепа пошкоджені. Також у Генпрокуратурі з посиланням на попередній висновок експертів повідомили, що «на сьогодні знайдено фрагмент, за яким можна ідентифікувати череп».

Експертне судово-медичне дослідження знайденого черепа заплановане на 26 січня 2010 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG