Доступність посилання

ТОП новини

В Освенцімі відбуваються пам’ятні церемонії


У Польщі на місці колишнього табору смерті в Освенцімі тривають церемонії пам’яті, присвячені 65 річниці визволення в’язнів табору
радянськими військами.

У церемоніях узяли участь колишні в’язні Освенціма, де нацисти знищили більше мільйона людей – в основному євреїв. До Освенціма прибули керівники Польщі та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.

У 2005 році ООН оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту – масового винищення євреїв нацистами в роки Другої світової війни.

Парламент Німеччини проводить сьогодні спеціальне меморіальне засідання. Президент Ізраїлю Шимон Перес, виступаючи в німецькому парламенті сьогодні, закликав міжнародну спільноту віддати до рук правосуддя тих винних у Голокості, які ще залишилися живі.

Німець за походженням, Папа Бенедикт XVI у своєму щотижневому зверненні засудив «жах Голокосту» і сказав, що «така
трагедія ніколи не повинна повторитися».

«У цей день треба згадати ті злочини та особливо трагедію єврейського народу і вшанувати тих, хто із ризиком для власного життя протистояв вбивчому божевіллю. Цей день нагадує нам необхідність поважати та шанувати всі людські життя та індивідуальність людини. Всі люди – усіх національностей, з усіх континентів мають почуватися як одна велика родина», – сказав Понтифік.

Заходи пам’яті шести мільйонів жертв Голокосту пройшли і в інших країнах, зокрема і в Україні, де Президент Ющенко підписав указ про нагородження 121 громадянина України орденом «За мужність і самопожертву, виявлені у роки Другої світової війни у врятуванні осіб єврейської національності від фашистського геноциду, збереження пам’яті жертв Голокосту».
XS
SM
MD
LG