Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 06:17

На Харківщині хочуть створити стабфонд цукру


На Харківщині планують створити стабілізаційний фонд цукру. Це дозволить прогнозувати і утримувати ціну впродовж одного місяця, заявив керівник державного підприємства «Харківцукорзбут» Олександр Лагутін.

Цільова програма створення стабілізаційного фонду, за його словами, почне діяти наприкінці лютого-початку березня.

Запаси цукру на Харківщині поповнюватимуть, зокрема, за рахунок закупівлі цього продукту за кордоном.

«260 тисяч тонн цукру Україна ввезе за квотою СОТ. Плюс зараз підписано угоду з білоруським партнером про ввезення п’яти тисяч тонн цукру по 800 доларів. Але це об’єктивна ціна, яку виставляє Білорусь на Україну. Таким чином, ми сподіваємось перекрити дефіцит і врегулювати ситуацію», – заявив Олександр Лагутін.

Нинішнє подорожчання цукру керівник держпідприємства «Харківукорзбут» пов’язує із сильними морозами, що встановилися в Україні ще наприкінці минулого року. За його словами, через паралізовану транспортну інфраструктуру Харківська, Донецька, Сумська та Дніпропетровська області вимушені були припинити ввезення цукру із західних регіонів. Утім у найближчі дні поставки планують поновити.

Собівартість виробництва цукру, як каже Лагутін, 4,5-5 гривень за кілограм. Але за якою ціною цукор цього року купуватимуть українці, експерт прогнозувати не береться. За його словами, все залежатиме від пропозицій на світовому ринку, де наразі також дефіцит у сім мільйонів тонн. Продаж цукру-сирцю почнеться навесні, коли перший врожай збиратиме Бразилія. Україна ж, як заявив Лагутін, цього року буде виключно імпортозалежною країною.

Наразі цукор у Харкові продають по 10-12 гривень.

Recommended

XS
SM
MD
LG