Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 05:41

Порошенко: питання російського флоту в Криму слід вирішувати крок за кроком


Міністр закордонних справ України Петро Порошенко заявляє, що питання перебування Чорноморського флоту Росії на території України слід вирішувати крок за кроком.

«Якщо не вдається вирішити проблему в комплексі, її треба розбивати на частини», – сказав міністр в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина».

Приміром, заявив Порошенко, була проблема з узгодженням процедури видачі дозволів на пересування техніки. «Вона нагніталася наявністю великої кількості взаємних нот, які звинувачують протилежну сторону в неконструктивному підході. Переговори з цього приводу не велися впродовж півроку», – повідомив Порошенко. А зараз, за словами міністра, діалог поновився, сторони демонструють готовність до вирішення проблеми.

Голова МЗС також повідомив, що проблема здачі об’єктів Чорноморського флоту Росії в суборенду заморожена і не викликає проблем у взаєминах Росії й України.

«Але знята буде, тільки коли ми врегулюємо суперечності підписанням двосторонніх документів», – додав Порошенко.

Відповідаючи на запитання, чи залишить ЧФ Росії Україну в 2017 році, міністр наголосив, що є текст базової угоди, в якій передбачена дата закінчення перебування Чорноморського флоту. «Це 2017 рік. Необхідно неухильно дотримуватися базової угоди, і я заявив про це ще 23 жовтня, на своїй першій зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим», – сказав голова зовнішньополітичного відомства України.

Recommended

XS
SM
MD
LG