Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 15:58

В Ющенка пояснили, чому він підписав закон про вибори


Віктор Ющенко підписав зміни до закону про вибори Президента, враховуючи небезпеку зриву цих виборів, заявила речниця глави держави Ірина Ванникова.

«Нині склалася ситуація, коли вибори Президента опинилися під загрозою. Тому Президент України підписав зміни до закону про вибори Президента, ухвалені парламентом, розуміючи його недосконалість, щоб гарантувати право кожного громадянина висловити свою позицію в день виборів відповідно до Конституції», – сказала Ванникова.

Вона також нагадала, що Президент подавав свій варіант закону, але він не був підтриманий.

Діючий закон, наголосила Ванникова, створював підстави для зриву виборів через неявку членів виборчих комісій на засідання у день голосування, адже норма цього закону про правочинність засідання комісії за умови присутності на засіданні не менше 2/3 її членів створює «загрозливу ситуацію», коли виборчі дільниці не будуть відкриті для голосування через умисну неявку членів комісії від одного із кандидатів.

Крім того, за словами Ванникової, було можливим затягування у визначенні результатів виборів – через відмову представників одного із кандидатів у комісіях підписувати протоколи підрахунку голосів та встановлення результатів голосування у виборчому окрузі.

«Зважаючи і на ці ризики, Президент України ухвалив рішення підписати ухвалені Верховною Радою зміни до виборчого законодавства», – сказала прес-секретар.

Сьогодні Президент Віктор Ющенко підписав закон про внесення змін до закону «Про вибори Президента України», ухвалений напередодні 233 депутатами Верховної Ради. Ці зміни, зокрема, передбачають вилучення із закону про вибори норми, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 її складу.

Прем’єр Тимошенко раніше закликала Президента не підписувати цей закон і накласти на нього вето, бо, за її словами, документ відкриває шлях до фальсифікацій на виборах.

Recommended

XS
SM
MD
LG