Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:08

У Дніпропетровську презентували перше в Україні наукове дослідження про економічні ідеї ОУН


Автор книжки «Формування економічної платформи українського націоналістичного руху у 1920–1950-х роках» – директор Інституту суспільних досліджень, кандидат історичних наук Володимир Панченко з Дніпропетровська, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода

Фахівці кажуть, що економічні ідеї українського націоналізму, були розроблені ОУН, досі були «білою плямою» в українській історії. Наразі дніпропетровський науковець дослідив базові концепції фінансової політики організації.

«Коли я починав працювати над книгою, мене не цікавила ОУН. Мене цікавила тема вибору економічного шляху, відповідно до якого розвивається Україна. Мені хотілося з’ясувати, що відбувалося на українській території, як зароджувалася ринкова економіка в Україні, адже ОУНівці пропонували конкретні програми. Багато програм нинішніх партій і кандидатів на Президента написані більш примітивно, тож для сучасних політиків має сенс звернутися до економічної історії того періоду», – заявив науковець на презентації у п’ятницю.

Володимир Панченко додав, що книжка наразі вийшла невеликим тиражем, однак автор сподівається на інтерес до неї істориків та економістів, а також сучасних політиків.

Recommended

XS
SM
MD
LG