Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 16:20

Росія невдоволена планами розмістити елементи американської системи ПРО в Болгарії


Росія чекає на пояснення з приводу намірів розмістити на території Болгарії елементи американської системи протиракетної оборони, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Бажання Болгарії приєднатися до нових планів США стало для Москви ще одним «сюрпризом» – після того, як стало відомо про проекти розміщення елементів системи ПРО в Румунії, сказав він.

Лавров додав, що російська сторона вже повідомила Сполучені Штати про свою стурбованість.

12 лютого прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що його країна планує в майбутньому розпочати переговори зі США про можливість розташувати на своїй території елементи американської системи протиракетної оборони.

За його словами, Болгарія як член НАТО мала б «висловити солідарність» і «працювати для створення колективної безпеки».

Борисов додав, що це питання вирішуватиметься з урахуванням позиції Європейської комісії і болгарського парламенту.

Раніше Сергій Лавров так само заявляв, що хоче пояснень, коли 4 лютого президент Румунії Траян Бесеску оголосив про принципову згоду своєї країни прийняти на своїй території елементи нової американської системи ПРО в Європі, які, за його словами, вже з 2015 року мали б стати на бойове чергування.

Москва постійно заявляє, що вважає будь-які плани США розмістити в Європі нову систему протиракетної оборони за загрозу своїй національній безпеці.

Сполучені Штати наполягають, що така система технічно не здатна протистояти ракетам із Росії й призначена натомість для захисту американських військ у Європі й європейських союзників США від можливого в майбутньому ракетного удару з боку Ірану або й Північної Кореї.

За останніми планами США, вже найближчим часом мають стати на бойове чергування системи ПРО морського базування «Іджис» (Aegis) на кораблях, які перебуватимуть у морях навкруг Європи, а десь із 2015 року наземні модифікації таких систем мають розташувати і на території кількох європейських країн.

Recommended

XS
SM
MD
LG