Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 23:36

Парламент скасував проведення місцевих виборів 30 травня


Верховна Рада України скасувала свою постанову про призначення виборiв до мiсцевих органiв влади на 30 травня. За рішення про визнання нечинною відповідної постанови парламенту сьогодні проголосували 250 депутатiв iз 420 зареєстрованих у залi.

У документі не вказана дата, на яку переносять вибори. У постанові мовиться, що профільний комітет парламенту має підготувати відповідне рішення.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин зауважив, що робоча група, яку очолює його перший заступник Олександр Лавринович, має підготувати пропозиції щодо юридичного вирішення даного питання.

Спікер також запропонував наступного пленарного тижня ухвалити законопроект, яким передбачається внесення змін до Конституції України в частині термінів проведення виборів до місцевих органів влади і направити його до Конституційного Суду.

Зі свого боку, народний депутат із фракції БЮТ Олег Ляшко наголосив, що профінансувати вибори до місцевих рад у зв’язку з відсутністю ухваленого держбюджету можна було б за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України. У відповідь Литвин зауважив, що гроші з резервного фонду мають спрямовуватися на ліквідацію наслідків стихійних лих. «Поки що стихійне лихо ми не створили, але можемо створити цими політичними дебатами», – заявив спікер.

Рiшення про вiдтермінування виборiв ухвалили на засiданнi погоджувальної ради в понеділок у зв’язку з тим, що, згiдно iз законодавством, вибори мають проводитися за кошти державного бюджету. Проте держбюджет на 2010 рiк досі не ухвалений.

Recommended

XS
SM
MD
LG