Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 08:24

Верховна Рада Криму хоче змінити свою назву російською


Парламент Криму ухвалив рішення офіційно називатися російською мовою не «Верховная Рада», а «Верховный Совет».

Щоб це стало можливе, кримські депутати направили звернення до Верховної Ради України з проханням внести зміни до статті 136 Конституції України, змінивши назву парламенту автономії.

«До ухвалення Конституції України 1996 року найвищим представницьким органом автономії був «Верховный Совет Крыма». Назва використовувалася російською мовою в нормотворчій діяльності інститутів влади різних рівнів і у всіх сферах суспільного життя. Згідно з офіційним перекладом російською мовою Конституції, в розділі X було зафіксовано найменування представницького органу автономії як «Верховна Рада Автономної республіки Крим», хоча окремий законодавчий акт України про перейменування «Верховного Совета Крыма» у «Верховну Раду Криму» не ухвалювався», – мовиться в зверненні.

Це рішення сьогодні на засіданні підтримали 82 з 93 парламентарів, які брали участь в голосуванні. Всього в кримському парламенті 100 депутатів.

В офіційній назві Верховної Ради Криму кримськотатарською мовою, яка поруч із російською є офіційною в автономії, теж використовується запозичене з української слово «Рада».

Recommended

XS
SM
MD
LG