Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 22:42

ВАСУ почне розглядати оскарження результатів виборів 19 лютого


Вищий адміністративний суд України в середу призначив перше судове засідання у справі за позовом Юлії Тимошенко як кандидата на Президента до Центральної виборчої комісії проти визнання Віктора Януковича обраним Президентом на 11-ту годину в п’ятницю, 19 лютого.

Як мовиться в ухвалі, справа розглядатиметься колегією суддів у складі всіх суддів Вищого адміністративного суду України, крім суддів, які відсутні з поважних причин.

У повідомленні про це прес-служби ВАСУ уточнили, що саме така дата початку розгляду справи пов’язана, перш за все, з тим, що досі не минув строк апеляційного оскарження до Вищого адмінсуду тих виборчих позовів, які розглядалися у Київському апеляційному адміністративному суді як суді першої інстанції.

Крім цього, на час подання позову Тимошенко до ЦВК стосовно встановлення результатів виборів у Вищому адмінсуді не закінчений розгляд своєчасно поданих апеляційних скарг, а рішення в цих скаргах можуть суттєво вплинути на розгляд цього позову.

Також до 19 лютого триває термін, протягом якого інші суб’єкти теж мають право оскаржити «рішення, дії чи бездіяльність» виборчих комісій.

До того ж суд має вирішити велику кількість організаційних питань стосовно судового розгляду цієї адміністративної справи, зокрема, забезпечити ознайомлення всіх суддів ВАСУ з чималим обсягом матеріалів справи.

Позов до ВАСУ «про визнання протиправними дій, бездіяльності та рішення Центральної виборчої комісії, зобов’язання вчинити дії та прийняти рішення» з оскарженням результатів виборів Юлія Тимошенко подала в вівторок. Матеріали цього позову, за словами прем’єра, налічують дев’ять томів.

Recommended

XS
SM
MD
LG