Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:31

Іран подав офіційну відповідь МАГАТЕ про свою ядерну програму


У конфіденційному документі, який Тегеран подав у вівторок до Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран при цьому висунув такі умови до міжнародної пропозиції виготовляти ядерне паливо для Ірану за кордоном, які не відповідають позиції світової спільноти, повідомляє агентство «Асошієйтед Прес».

За цим повідомленням, у першій офіційній відповіді Іран висловив згоду передати більшу частину свого незбагаченого урану для збагачення і переробки на паливо для реактора, як і передбачають пропозиції п’яти країн, постійних членів Ради безпеки ООН, та Німеччини.

Але при цьому Тегеран заявляє, що має отримувати готові паливні стрижні для реактора відразу ж, і цей обмін незбагаченого урану на готові стрижні має відбуватися на його території.

Такий варіант, що його Іран уже висловлював раніше, міжнародна спільнота вже називала неприйнятним і, як вважають, відкине й зараз.

Міжнародні пропозиції мали на увазі, що іранський уран передаватимуть на переробку за кордон і повертатимуть Тегеранові в вигляді паливних стрижнів.

Recommended

XS
SM
MD
LG