Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 02:50

МЗС вітає ухвалення Європарламентом резолюції про ситуацію в Україні


В Україні вітають одностайне ухвалення 25 лютого цього року Європейським парламентом резолюції щодо ситуації в Україні. Про це йдеться коментарі Міністерства закордонних справ України.

Як заявили в МЗС, резолюція Європарламенту є «наслідком проведення в Україні прозорих та демократичних виборів Президента та свідченням того, що Європейський Союз готовий підтримати нашу державу на шляху наближення до ЄС».

При цьому міністерство відзначає «вкрай важливі та довгоочікувані» сигнали з боку Європейського парламенту щодо визнання європейської перспективи України і висловлює готовність розпочати розробку «дорожньої карти» безвізового режиму для громадян України.

Зовнішньополітичне відомство розраховує, що такі позитивні сигнали знайдуть своє відображення у тексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Україна робитиме все можливе для надання нової динаміки розвитку взаємодії між Україною та ЄС і втілення необхідних для цього системних реформ», – обіцяє МЗС, відзначаючи, що «важливою нагодою у цьому контексті стане перший закордонний візит новообраного Президента України Віктора Януковича до Брюсселя в якості глави держави 1 березня.

Вчора депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій визнали Україну «європейською країною, яка поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу», а також визнали європейські прагнення України. У резолюції також міститься заклик до Ради ЄС надати мандат Єврокомісії на перегляд Угоди про спрощення візового режиму з Україною, у тому числі через створення «дорожньої карти» для переходу до безвізового режиму.

Водночас Європарламент засудив рішення колишнього Президента Віктора Ющенка надати звання Героя України Степанові Бандері та закликав нового главу держави переглянути це рішення.

Recommended

XS
SM
MD
LG