Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 13:40

Литвин не мав пiдстав заявляти про припинення роботи коаліції – БЮТ


БЮТ наполягає на неправомiрностi заяви голови парламенту України про припинення iснування коалiцiї у Верховнiй Радi, повiдомив голова фракцiї блоку Юлії Тимошенко Iван Кириленко.

За його словами, позицiя фракцiї залишається «чiткою i зрозумілою». «Якщо буде 226 голосiв, ми в той же момент тиснемо руку майбутнiм коалiцiянтам, побажаємо їм успiхiв в роботi i миттєво уряд складе повноваження», – сказав Кириленко.

За словами депутата, сьогоднішня заява спiкера була зроблена напередоднi розгляду в парламенті питання про оцiнку дiяльностi Кабміну, щоб «було результативне голосування за вiдставку уряду».

При цьому голова фракцiї БЮТ не виключив можливостi успiшного голосування за вiдставку.

Тим часом заступник голови фракції НУНС Борис Тарасюк закликав голову парламенту Володимира Литвина подати у відставку. «Тільки що ми з вами стали свідками політичного і юридичного шахрайства. Головною діючою особою цього політичного і юридичного шахрайства став Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Саме він всупереч аксіомі права «закон не має зворотної дії» порушив питання про докази щодо існування коаліції», – заявив Тарасюк.

Він також звинуватив голову фракції НУНС Миколу Мартиненка в тому, що той від імені всієї фракції фактично погодився на розпад коаліції, не отримавши на це підтримки в більшості членів НУНС.

Сьогодні Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції «Національного розвитку, стабільності й порядку», до складу якої входили фракції БЮТ, НУНС і Блоку Литвина.

17 лютого Литвин попросив коаліцію надати йому й Регламентному комітетові документи, що підтверджують її існування, посилаючись на закон про регламент Верховної Ради.

Прихильники існування нинішньої коаліції заявляють, що вимога спікера подати особисті підписи принаймні 226 депутатів зі складу коаліції суперечить Конституції, бо нещодавно ухвалений новий закон про регламент, який уперше запровадив вимогу подавати підписи окремих депутатів при створенні коаліції, не має зворотної сили і не може стосуватися створення нинішньої коаліції в минулому.

Recommended

XS
SM
MD
LG