Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 08:56

Комітет Конгресу схвалив проект резолюції про геноцид вірмен


Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США з мінімальною перевагою схвалив проект резолюції, яка має проголосити масові вбивства вірмен у часи Першої Світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, за «геноцид».

Попри те, що адміністрація президента Барака Обами закликала відхилити цю резолюцію, і попри протести Туреччини за схвалення проголосували 23 члени комітету, тоді як проти були 22.

Таким чином, цей текст має піти на розгляд усієї Палати представників. Коли саме міг би відбутися цей розгляд, іще не відомо. Спікером Палати представників, від якої залежить ця можливість, є близький союзник президента Нансі Пелосі. Перспективи схвалення резолюції в цій палаті вважають непевними.

Документ, який і в разі ухвалення не матиме прямих юридичних наслідків і залишиться політичною декларацією, має закликати Обаму забезпечити, щоб американські державні діячі офіційно називали згадані події саме геноцидом.

Туреччина, яка категорично відкидає таке трактування тих подій і говорить лише про трагедію громадянської війни, попереджала, що в разі ухвалення такої резолюції буде зіпсовано і відносини Анкари й Вашингтона, і перспективи нормалізації відносин Туреччини з Вірменією.

Recommended

XS
SM
MD
LG