Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 04:01

Закони про росiйську мову будуть ухваленi найближчим часом – Янукович


Президент України Віктор Янукович обіцяє, що найближчим часом в Україні будуть ухвалені закони про захист прав російськомовного населення. Про це глава Української держави заявив сьогодні після зустрічі зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим у Кремлі.

«Я впевнений у тому, що український народ мудрий, так само, як і російський, і люди в Україні розуміють, що треба створювати комфортні умови для людей всіх національностей, які проживають на території України», – сказав Янукович.

При цьому він наголосив, що йдеться про численне російськомовне населення. Президент нагадав, що Україна давно ратифікувала Європейську хартію про регіональні мови або мови меншин, але за цей час не були ухвалені відповідні закони.

Водночас президент Росії заявив, що в цій країні найближчим часом з`явиться «один-два» цифрових телеканали, що здійснюватимуть мовлення українською. Медведєв уточнив, що «це буде пакетом, яким зможе скористатися найширше представництво української діаспори і всі, хто захоче отримувати інформацію в Росії українською мовою».

За словами Медведєва, Росія повинна не лише стежити за станом російської мови в інших країнах, але й робити все можливе для розвитку мов сусідів у самій Росії.

У вересні 2009 року Віктор Янукович заявляв, що має намір домагатися визнання російської мови другою державною у разі перемоги на виборах Президента.
XS
SM
MD
LG