Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 17:50

Прем’єр Туреччини: рішення США про геноцид вірмен «дуже зашкодить» відносинам


Нещодавнє схвалення конгресовим комітетом у США проекту резолюції про необхідність визнати геноцид вірмен «не зашкодить Туреччині, але дуже зашкодить двостороннім відносинам… Від цього програє не Туреччина», – заявив у суботу прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

Цього ж дня, в суботу, до Туреччини повернувся її посол у Сполучених Штатах Намік Тан, відкликаний «для консультацій».

Туреччина оголосила про негайне відкликання посла в четвер пізно ввечері через лічені хвилини по тому, як у Вашингтоні оголосили, що комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США з мінімальною перевагою схвалив проект резолюції, яка має закликати президента Барака Обаму забезпечити, щоб американські урядовці офіційно називали масові вбивства вірмен у часи Першої Світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, «геноцидом».

Ця резолюція і в разі ухвалення не мала б прямих юридичних наслідків і залишилася б політичною декларацією.

Тепер цей текст мав би піти на розгляд усієї Палати представників. Але в адміністрації Обами чинять тиск на керівників Конгресу, щоб це питання взагалі не виносили на розгляд, як то вже було зі схожими резолюціями кілька разів у минулому.

Визнання за «геноцид» подій 1915–18 років активно домагається від інших держав Вірменія. Туреччина ж категорично відкидає таке трактування тих подій і говорить про трагедію громадянської війни в часи розпаду імперії.

Recommended

XS
SM
MD
LG