Доступність посилання

15 Жовтень 2018, Київ 20:36

Відкриття музею Шевченка в Каневі можливе вже цього року – обладміністрація


Музей Тараса Шевченка Шевченківського національного заповідника у місті Каневі Черкаської області на сьогодні готовий на 60 відсотків, і для його введення в експлуатацію потрібно ще 30 мільйонів гривень, інформує агентство «УНІАН» із посиланням на прес-службу Черкаської обласної державної адміністрації.

За словами голови Черкаської облдержадміністрації Олександра Черевка, зроблено вже багато. Зокрема, збільшено площу заповідника та будівлі музею, що дало змогу розширити експозицію і створити належні умови для співробітників та відвідувачів. Ремонтно-реставраційні роботи виконані якісно та професійно. Музей матиме сучасні інженерні мережі, пожежно-охоронне устаткування, пандуси для інвалідів.

Ремонтно-реставраційні роботи у музеї Тараса Шевченка можна швидко завершити, та все залежить від фінансування, від того, чи будуть закладені у Державний бюджет 2010 року витрати на реконструкцію, сказав він. У 2009 році область отримала кошти лише 9 грудня, що не дозволило освоїти їх у повному обсязі. Підрядникам вдалося оперативно освоїти до 13 мільйонів гривень, решту коштів довелося повернути в бюджет.

Голова Черкаської ОДА вважає, що завершити реконструкцію музею Тараса Шевченка – це справа загальнонаціональна.

Спираючись на указ Президента «Про заходи, присвячені 150-й річниці від дня смерті Тараса Шевченка та перепоховання його в Україні», Черкаська облдержадміністрація буде просити уряд та Верховну Раду надати кошти на завершення реконструкції національної святині, сказав Черевко.

За його словами, «є реальна можливість до 22 травня 2010 року здати цей об’єкт».

У такому разі вже найближчим часом буде завершено благоустрій схилів біля могили, облаштовано під’їзні дороги до Тарасової гори, прибережні території, реставрацію інтер’єрів Успенського (Георгіївського) собору, де відспівували перед похованням Великого Кобзаря, а також буде створено Шевченківський національний культурний центр на базі міського будинку культури, завершено газифікацію міста та проведено газопровід до Чернечої гори.

Реконструкція та реставрація об’єктів Шевченківського національного заповідника у Каневі була розпочата у 2004 році у зв’язку з підготовкою до відзначення в 2011 році 150-річчя з дня повернення праху Великого Кобзаря в Україну та у 2014 році – 200-річчя від дня його народження. Та через недостатнє фінансування роботи тривають і нині.

Recommended

XS
SM
MD
LG