Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 23:15

БЮТ попросить ЦВК позбавити мандатів бютівців, що увiйшли до коалiцiї


Блок Юлiї Тимошенко звертатиметься до Центральної виборчої комiсiї з проханням припинити депутатськi повноваження шiстьох депутатiв, що увiйшли до нової парламентської коалiцiї. Про це повідомив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

«Ми будемо діяти за Регламентом і Конституцією. Якщо ми зараз подивимося коаліційну угоду, яку буде оприлюднено через півгодини, і там будуть підписи членів нашої фракції, то ми будемо вважати, що це їхня заява про вихід із фракції. Набуває чинності імперативний мандат. І ми будемо готувати документи в ЦВК для того, щоб ці «тушки» були позбавлені права входити в нашу політичну силу», – сказав Кожем’якін.

За його словами, пiд створенням нової коалiцiї в парламентi пiдписалися депутати фракцiї БЮТ Геннадiй Задирко, Вiталiй Барвiненко, Володимир Каплiєнко, Олег Черпiцький, Iгор Савченко, Юрiй Полунєєв.

Вiдповiдаючи на запитання про те, що формально ЦВК не зможе позбавити повноважень цих депутатiв, оскiльки вони не написали офiцiйної заяви про вихiд iз фракцiї БЮТ, Кожем’якiн наголосив, що це особиста справа цих народних депутатiв, проте, фракцiя виходитиме з норм Конституцiї, Регламенту, i подаватиме вiдповiднi документи до ЦВК. «А тому нехай вони подають до суду i оскаржать цi рішення», – сказав Кожем’якін.

Сьогодні фракції Партії регіонів, Комуністичної партії, блоку Литвина й окремі депутати створили коаліцію у Верховній Раді в складі 235 парламентарів.
XS
SM
MD
LG