Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 17:20

У Туреччині погрожують депортувати вірмен, Вірменія критикує ці слова


Прем’єр-міністр Туреччини пригрозив депортувати з його країни тисячі вірмен посеред наростання напруженості навколо уваги у світі до теми «геноциду вірмен».

Як заявив у середу Реджеп Тайїп Ердоган, присутність у Туреччині приблизно 100 тисяч вірмен, які працюють там без дозволів на працю, «більше не можна терпіти».

Він також повторив, що нещодавні рішення парламенту Швеції й одного з комітетів Палати представників Конгресу США щодо визнання «геноциду вірмен» можуть тільки далі зашкодити вже й так напруженому процесові примирення Анкари й Єревана.

У Вірменії прем’єр-міністр Тіґран Сарґсян заявив у парламенті в відповідь, що ця заява турецького прем’єра «викликає в пам’яті події 1915 року».

Вірменія і вірменські діаспори в світі заявляють, що масові вбивства близько півтора мільйона вірмен наприкінці Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, були спрямованим геноцидом вірменського народу, й домагаються такого визнання від інших держав.

Сучасна Туреччина категорично протестує проти такого визначення і проти будь-яких заяв про «геноцид вірмен» із боку інших країн. У Туреччині заявляють, що вірмен у ті роки загинуло набагато менше і що загибель значного числа і вірмен, і турків, і представників інших народів тодішньої імперії була сумним наслідком громадянської війни, що точилася при розпаді імперії.

Recommended

XS
SM
MD
LG