Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 11:33

В Україні оголосили черговий призов до війська


Як повідомив у суботу департамент преси та інформації Міністерства оборони, міністр Михайло Єжель підписав попереднього дня, в п’ятницю, наказ «Про звільнення в запас військовослужбовців та черговий призов на строкову військову службу в квітні-травні 2010 року».

За цим наказом у запас звільнятимуть військовців строкової служби, призваних рік тому, у квітні-травні 2009-го, а з лав Військово-морських сил – призваних півтора року тому, в жовтні-листопаді 2008 року.

Під новий призов підпадають громадяни України чоловічої статі 1985–1992 років народження, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 18 років і які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу або втратили його.

Загалом планується призвати 26 тисяч осіб, що на 450 чоловік менше, ніж восени минулого року.

Із них до лав Збройних сил буде призвано 20 тисяч осіб, що на 500 осіб більше, ніж восени, до Внутрішніх військ МВС України 5 тисяч 100 осіб та до Державної спеціальної служби транспорту (колишні залізничні війська) 900 осіб.

Нинішня українська влада не коментувала планів чи можливостей відмовитися від комплектування війська за призовом.

Попередній Президент Віктор Ющенко наприкінці травня 2009 року скасував пункти свого ж указу від грудня 2007-го, що передбачали до кінця 2010 року завершити повний перехід війська на комплектування за контрактом. Час, на який відкладається повна відмова від призову до війська, відтак визначений уже не був.

Раніше Ющенко казав, що домагається переведення українського війська на контрактну основу, і спершу навіть заявляв, що останній призов мав відбутися ще восени 2009 року.

Тим часом тодішній міністр оборони Юрій Єхануров говорив про можливість перевести Збройні сили повністю на контракт із початку 2011 року, за наявності відповідного фінансування в 50 мільярдів гривень.

По тому міністр Єхануров не раз зазначав, що терміни переведення війська на контракт зриваються саме через недофінансування – Збройні сили отримували лише трохи більше як чверть необхідних на це коштів.

А Юлія Тимошенко, яка за результатами дострокових парламентських виборів 2007 року стала Прем’єр-міністром, напередодні тих виборів обіцяла, що в разі її приходу до влади призов скасують негайно вже з 2008 року і без жодного спеціального фінансування.

Після виборів у коаліційній угоді з’явився термін переходу війська на контракт – 2009 рік; пізніше з проекту програми уряду Тимошенко дата цього переходу взагалі зникла.

Recommended

XS
SM
MD
LG