Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 09:52

Ізраїль не змінює політику щодо Єрусалима


Ізраїльський уряд заявив сьогодні, що його політика стосовно Єрусалима залишається незмінна.

Заяву від імені прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу оприлюднили після його нещодавнього візиту до Вашингтона.

Візит мав на меті подолати кризу через плани Ізраїлю продовжити житлове будівництво у Східному Єрусалимі, територіальна приналежність якого суперечлива. Але переговори Нетаньягу з американським керівництвом закінчились безрезультатно.

США виступають проти конфліктного нового житлового будівництва в єврейських поселеннях у Східному Єрусалимі. Із закликом припинити таке будівництво звернулись до Ізраїлю також ООН, Євросоюз та Росія – всі представники так званого «близькосхідного квартету» посередників на мирних переговорах Ізраїлю з палестинцями. Нетаньягу відкинув ці заклики.

Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю цілісною і неподільною столицею й відтак не розглядає єврейські квартали в його східній частині за єврейські поселення на палестинських теренах.

Палестинці заявляють, що Східний Єрусалим, у кордонах 1948–67 років, має стати столицею їхньої майбутньої держави.

Ізраїль захопив усе місто внаслідок «шестиденної війни» 1967 року й оголосив про анексію Східного Єрусалима – його офіційне включення до складу своєї держави, а 1980-го ухвалив закон про Єрусалим як цілісну й неподільну столицю Ізраїлю. Міжнародна спільнота не визнає цих кроків.

За планом ООН розокремлення тодішньої підмандатної Палестини на єврейську і арабську частини 1947 року Єрусалим мав стати окремою одиницею під міжнародним урядуванням. Від часу арабсько-ізраїльської війни 1948 року західну частину міста взяв під контроль Ізраїль, а східну, разом із історичним Старим містом, окупувала Йорданія. Саме ці кордони 1948–67 років, що пролягали посеред міста, і визнає офіційно міжнародна спільнота як межу між Ізраїлем і палестинським Західним берегом Йордану.

Recommended

XS
SM
MD
LG