Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 22:40

Китай закликає до переговорів по Ірану


Китай заявляє, що продовжить працювати над «мирною резолюцією» для вирішення суперечки довкола іранської ядерної програми.

«Китай стурбований атомною програмою Ірану. Ми підтримуємо контакти з усіма залученими сторонами, щоб посприяти ухваленню дипломатичної і доречної резолюції з цього питання та досягти прогресу в його вирішенні», – йдеться в повідомленні речника китайського Міністерства закордонних справ.

Державний секретар США Гілларі Клінтон учора оголосила, що шість країн – всі 5 постійних членів Ради безпеки ООН, включно з Китаєм, та Німеччина – тепер «єдині» у своєму ставленні до переговорів про можливий уже четвертий пакет міжнародних санкцій проти Тегерана. За словами Клінтон, наступними тижнями ці країни почнуть консультації з іншими членами Ради безпеки та іншими країнами-членами ООН.

Раніше Китай не підтримував ідею нових санкцій проти Ірану.

Як постійний член Ради безпеки ООН КНР має право вето і може заблокувати будь-яку резолюцію.

Сьогодні до Пекіна прибув головний представник Ірану на переговорах із ядерної проблематики Саїд Джалілі. Він обговорює з китайськими офіційними особами ситуацію навколо ядерної програми Тегерана.
XS
SM
MD
LG