Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 10:09

Міліція затримала активістів «Свободи»


Співробітники міліції сьогодні затримали близько півтора десятка прихильників партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» за підозрою в знищенні експонатів фотовиставки в Українському домі в Києві.

Як повідомили в центрі громадських зв’язків Головного управління МВС України в місті Києві, зараз затримані перебувають у Шевченківському райуправлінні міліції Києва «для з’ясування обставин».

За даними міліції, підозрювані зайшли на виставку за назвою «Волинська різня – польські і єврейські жертви ОУН й УПА» в Український дім і почали знищувати картини й інші експонати.

Водночас прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода» заявила про цілком іншу версію подій.

За цим повідомленням, під час прес-конференції «Волинська різня – польські і єврейські жертви ОУН й УПА», що відбувалася в Українському домі, заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник заявив, що чиниться кримінальний злочин, а саме розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і приниження національної честі та гідності українців.

Після цього, повідомляє організація, «застосовуючи брутальну фізичну силу, невідомі у цивільному, як згодом виявилося, представники правоохоронних органів», затримали Мохника, а також журналіста Ігоря Мірошниченка і близько 10 інших активістів «Свободи».

Організація назвала такі дії правоохоронних органів «розпалюванням міжнаціональної ворожнечі та продовженням політичних репресій» щодо українців, «які чинить режим Януковича».

«Свобода» вимагає від міністра внутрішніх справ негайно звільнити затриманих і притягнути до кримінальної відповідальності винних у такому порушенні Конституції й законів України.

Кілька десятків представників Конгресу українських націоналістів (КУН), УНА-УНСО та інших організацій протестували в четвер біля Українського дому, де відкрилася фотовиставка «Волинська різанина – польські та єврейські жертви ОУН-УПА».

Організатори експозиції – «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна», який очолює народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, і «Товариство увічнення пам’яті жертв злочинів українських націоналістів» (Польща).

Recommended

XS
SM
MD
LG