Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 04:05

Патріарх Філарет: створенню єдиної помісної української церкви перешкоджає Росія


Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет вважає, що створенню єдиної помісної православної церкви в Україні «заважає Москва».

На думку Філарета, у створенні єдиної помісної української церкви не зацікавлені ні Російська православна церква, яка, на думку київського патріарха, побоюється, що втратить значну кількість парафій і «якщо не половину своїх вірян, то значну частину» і що її вплив значно послабшає, – ні влада Росії.

«Росія, як ви знаєте, спить і бачить Україну в складі нової імперії, нової держави, на чолі якої стоїть Москва», – сказав він на прес-конференції.

При цьому Філарет вважає, що з боку Росії «єдиним засобом впливу на Україну є Церква».

Водночас, за його словами, у складі українських церков, зокрема, серед керівництва Української православної церкви (в єднанні з Московським патріархатом), є усвідомлення необхідності створити єдину помісну церкву.

Спеціальні комісії Української православної церкви Київського патріархату і Української православної церкви, що в канонічному єднанні з Московським патріархатом, із підготовки до діалогу між двома церквами мають намір провести чергову зустріч «найближчим часом», додав він.

Владика нагадав, що ці зустрічі «не є діалогом, а тільки підготовкою до діалогу», і додав, що його тішить, що керівництво УПЦ (МП) «налаштоване на те, щоб нам створити єдину помісну православну церкву».

Глава УПЦ-КП додав: «Враховуючи настрої народу, ми впевнені, що єдина помісна православна церква в Україні буде».

При цьому він не зміг спрогнозувати, чи буде Президент Віктор Янукович сприяти продовженню підготовки діалогу між церквами, зазначивши, що позиція Президента щодо цього питання поки що не ясна.

«Але ми зі свого боку намагатимемося, щоб контакти для підготовки до діалогу тривали», – наголосив патріарх.

В Україні на сьогодні з християнських церков східних обрядів діють Українська православна церква Київського патріархату, Українська православна церква (що в канонічному єднанні з Московським патріархатом, Українська автокефальна православна церква, а також Українська греко-католицька церква, яка дотримується звичного для українців східного обряду, але підпорядкована Ватиканові.
XS
SM
MD
LG