Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 11:29

«Енергоатом» відновив вивезення відпрацьованого ядерного палива до Росії


Держпiдприємство «Енергоатом» узгодило та уклало угоди на вивезення вiдпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцiй до Росiї, повiдомив президент компанії Юрiй Недашковський.

За його словами, вивезення поновилося пiсля тривалих переговорiв, пiд час яких були врегульовані суперечливі питання цiнових параметрiв вартостi послуг з переробки ВЯП на спецiалiзованих росiйських пiдприємствах.

Недашковський також уточнив, що з початку року вже здiйснений один iз трьох запланованих у 2010 року рейсiв з вивезення ВЯП.

У 2009 роцi «Енергоатом» не здiйснював вивезення відпрацьованого ядерного палива до Росiї через неузгодження цiн з росiйською стороною. ВЯП зберiгалося в приреакторних басейнах АЕС.

«Енергоатом» вже стикався з даною проблемою при підписанні відповідного контракту на 2008 рік, коли російська сторона запропонувала підвищити вартість своїх послуг на 18%. При цьому не виключалося, що у разі істотного підвищення ціни «Енергоатом» буде змушений піти на скорочення кількості рейсів спецешелонів в 2,5 рази. Проте в 2008 році план з вивезення відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС виконали в повному обсязі.

Recommended

XS
SM
MD
LG