Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:51

Янукович 11-14 квітня перебуватиме у США з робочим візитом


Президент України Віктор Янукович 11-14 квітня перебуватиме у США з робочим візитом для участі у саміті з питань ядерної безпеки на запрошення Президента Сполучених Штатів Барака Обами.

Про це повідомив глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін.

За його словами, очікується, що на цей міжнародний форум прибудуть лідери 46 держав.

Саміт присвячений консолідації міжнародних зусиль зі зменшення рівня загрози ядерного тероризму та забезпечення надійного контролю над чутливими ядерними матеріалами, які можуть бути використані для виробництва ядерних вибухових пристроїв.

«Ці питання мають особливу вагу для України, яка традиційно бере активну участь у міжнародній співпраці у сфері ядерної безпеки», – сказав Льовочкін.

В Адміністрації Президента також наголошують, що у ході саміту Україна візьме участь у формуванні глобальної стратегії дій у сфері ядерної безпеки. Це також нагода привернути увагу світового співтовариства до проблем подолання Україною наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема, порушити питання щодо необхідності наповнення коштами Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки для успішної реалізації відповідних проектів, які фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги.

Під час перебування у Вашингтоні глава держави також проведе зустрічі з представниками американських ділових кіл, політичної еліти США.

Крім того, Янукович вшанує пам'ять Тараса Шевченка, пам’ятник якому встановлений у Вашингтоні, та зустрінеться з українською громадою.

Програма візиту глави держави передбачає також проведення переговорів із лідерами окремих країн-учасниць саміту. Зокрема, йде підготовка робочих зустрічей Януковича з господарем саміту – Президентом США Бараком Обамою, а також керівниками інших країн.

Recommended

XS
SM
MD
LG