Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 15:58

Янукович вирушив із робочим візитом до США


Президент України відбув у неділю до Сполучених Штатів Америки з робочим візитом для участі у саміті з питань ядерної безпеки, який відбудеться в Вашингтоні в понеділок і вівторок. Візит Віктора Януковича відбувається на запрошення президента США Барака Обами.

Цей саміт має стати нагодою привернути увагу світового співтовариства до проблем подолання Україною наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема, порушити питання про необхідність наповнити коштами Чорнобильський фонд «Укриття» та Рахунок ядерної безпеки для успішної реалізації відповідних проектів, які фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги.

Крім участі в офіційних заходах саміту, пріоритетом для голови української держави будуть переговори з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку, які мають слугувати відновленню активного співробітництва України з цими фінансовими організаціями та залученню міжнародної фінансової допомоги для подолання кризових явищ в економіці України.

Під час перебування у Вашингтоні Янукович також проведе зустрічі з представниками американських ділових кіл, політичної еліти США, вшанує пам’ять Тараса Шевченка, пам’ятник якому встановлений у Вашингтоні, та зустрінеться з українською громадою.

Програма візиту передбачає також проведення переговорів із лідерами окремих країн-учасниць саміту.

Зокрема, останньої миті вдалося домовитися про зустріч Януковича з Обамою.

Як повідомили в Білому домі в суботу ввечері, Обама таки проведе переговори з Януковичем у кулуарах саміту з ядерної безпеки.

Як мовиться в заяві Білого дому, Обама «радо чекає» на першу свою можливість особисто поговорити з Януковичем.

До останнього часу в планах Обами не було особистої зустрічі з Януковичем. Водночас у Києві весь час заявляли, що працюють над узгодженням можливості такої зустрічі і сподіваються на успіх.

Recommended

XS
SM
MD
LG