Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 02:59

Росiя та Україна продовжать спiльне створення лiтака Ан-70 – Генштаб Росії


Росія готова розвивати військово-технічну співпрацю з Україною, в тому числі добудувати військово-транспортний літак Ан-70. Про це сьогодні в Москві заявив керівник Генштабу Збройних сил Росії генерал армії Микола Макаров.

«Ми думаємо, що те керівництво, яке зараз в Україні... ті промислові кооперації між Україною і РФ, незалежно від політичного режиму, політичного устрою, існували й існують. І ми думаємо, що вони розвиватимуться. У тому числі і щодо літака Ан-70. Ми домовилися, що ми повинні добудувати літак, провести всі необхідні випробування, а вже потім вирішити, що з ним робити далі», – заявив Макаров.

Ан-70 належить до нового покоління середніх військово-транспортних літаків короткого зльоту і посадки. Спільна програма військово-транспортного літака Ан-70 здійснювалася згідно з підписаними угодами Росії і України про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей промисловості в 1993 і 1999 роках.

Вже з 2000 року Росія висловлювала сумніви у доцільності продовження проекту. У травні 2006 року російська сторона офіційно заявила про вихід з цього проекту. Проте потім з’явилися повідомлення, що Росія має намір повернутися до його реалізації.

Протокол відновлення робіт між Росією та Україною з проектування і виготовлення літака Ан-70 був підписаний у серпні 2009 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG