Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 12:22

Конкурс виконавців на українських народних інструментах скасували


Міністерство культури раптово скасувало проведення у Харкові конкурсу виконавців на українських народних інструментах імені Гната Хоткевича за дві доби до відкриття, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

У телефонограмі, яку отримали організатори конкурсу від начальника управління мистецтв і освіти Міністерства культури і туризму Олександра Журавчака, причиною скасування конкурсу названа відсутність бюджетного фінансування премій переможцям та забезпечення гонорарами членів журі конкурсу.

У міністерстві пояснили, що не скасували конкурс взагалі, а «перенесли» його на інший, не визначений час: на осінь, а, можливо, й на наступний рік.

Директор конкурсу Костянтин Черемський пояснює політичними міркуваннями раптову відмову від заходу, який уже підготували, за його словами, практично за відсутності державного фінансування.

На його думку, «ліквідація конкурсу, що підтримував професійне виконавство на українських народних інструментах, неодмінно призведе до занепаду інтересу серед молоді до вивчення народного музичного інструментарію, сприятиме формуванню комплексу меншовартості серед музикантів відповідних спеціалізацій та завдасть чималої моральної шкоди світовому українству».

Урочисте відкриття 5 -го Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах імені Гната Хоткевича мало відбутися 18 квітня. Сам конкурс, згідно з затвердженою програмою, мав тривати тиждень.

Узяти участь у конкурсі мали понад двісті виконавців, членів журі та гостей із України, Росії, Білорусі, Канади, Франції та Німеччини.

Організатори побоюються, що не встигнуть попередити всіх про скасування конкурсу.

Recommended

XS
SM
MD
LG