Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 08:59

Рівненська облрада не змогла зібратися, щоб ухвалити звернення проти ЧФ


Позачергова сесія Рівненської обласної ради, на якій передбачалося ухвалити звернення з приводу підписання президентами України та Росії угод про нові терміни базування Чорноморського флоту Росії, не відбулася.

Для відкриття сесії забракло чотирьох депутатів – у залі зареєструвалося тільки 37. Як пояснив заступник голови обласної ради Валентин Королюк, основними «прогульниками» виявились члени фракції БЮТ – з 28 на сесію прибули тільки 10.

Голова фракції БЮТ Микола Кучерук пояснив, що багато хто з його однопартійців «просто не брали трубки», коли він особисто телефонував кожному. Пояснення – тиск із боку влади на політиків, які в основному є підприємцями або керівниками державних медичних і освітніх закладів.

«Ми повертаємося в часи тиску й телефонного права, 5 років демократії пройшли, як весняне сонечко блиснуло на небосхилі. Це прикро, бо Рівненська обласна рада завжди була демократичного спрямування», – сказав Кучерук.

Тим часом, представник фракції УНП Сергій Олексіюк наголосив, що підприємці-депутати є і в інших фракціях, однак вони не побоялися прийти на сесію: «Просто їхні бізнесові інтереси почали превалювати над інтересами держави. Сталося те, що мало статися. Тиснули на них ті структури, які сьогодні при владі. Бізнес слухає бізнес».

Сьогодні ж через відсутність кворуму не змогла зібратися на позачергове засідання й Івано-Франківська облрада. Це була вже третя спроба депутатів зібратися на засідання, на якому планувалося ухвалити звернення про недопустимість продовження перебування російського флоту на території України до 2042 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG