Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 15:30

Сьогодні парламенти України і Росії намагатимуться ратифікувати харківські домовленості


Верховна Рада України і Державна дума Росії сьогодні намагатимуться одночасно ратифікувати угоду про продовження перебування російського Чорноморського флоту на українській військовій базі в Севастополі до 2042 року.

21 квітня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв домовилися про продовження терміну оренди на 25 років в обмін на 30-відсоткову знижку в ціні російського газу для України протягом десяти років.

Опозиція називає цю угоду зрадою національних інтересів і докладає зусиль, щоб не допустити ратифікації договору. Сьогодні в столиці відбудуться масові акції протесту.

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що є суто юридичні перепони на шляху ратифікації угоди.

«Цивілізований, професійний Конституційний суд навіть без парламентського рішення може абсолютно спокійно денонсувати цю угоду, тому що будь-який юрист скаже, що йдеться не про пролонгацію, а про нову угоду. І в диспозиції нової угоди це повна процедура, включно з затвердженням на референдумі, бо стара угода передбачала можливісить пролонгації за рік до її завершення, тобто в 2016 році», – сказав заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко в ефірі Радіо Свобода.

Очікується, що російський парламент ратифікує угоду без жодних ускладнень.

Попередній договір між Україною і Росією передбачав базування флоту в Севастополі лише до 2017 року.
XS
SM
MD
LG