Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 01:46

Угода по ЧФ свідчить про різку зміну геополітичного балансу – Щербак


Ратифікація угоди про продовження терміну базування в Україні російського Чорноморського флоту знаменує різку зміну стратегічного балансу в Центрально-східноєвропейському регіоні. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України Юрій Щербак.

«Відбувається домінування Росії на території України. Вони хочуть перетворити Україну в своєрідний протекторат, а, судячи з усього, нинішнє керівництво не буде ні в чому перечити кремлівським господарям. І вихід Росії через Україну на кордони НАТО, на Польщу, Румунію, Болгарію – це є додатковий фактор тиску на ці країни. Я вже не кажу про посилення впливів у Севастополі і Чорному морі», – сказав Щербак.

Він наголосив на низці рис, які характеризують «пакт Медведєва-Януковича».

«Перше – очевидно, на наших очах виник режим одноосібної влади Януковича, всього за два місяці. При тому, що Конституція не передбачає президентської республіки, і ще й у таких широких повноваженнях. І цей режим є дуже небезпечним, бо правлячій групі треба буде вирішувати далі, що робити з опозицією і як втихомирювати ситуацію в країні, яка зараз надзвичайно розбурхана.

Друге дуже важливе – це порушення хиткого, дуже делікатного балансу всередині країни. Україна трималася на якомусь балансі, де інтереси південно-східних областей, центрально-західних були якось збалансовані. Конструкція була не дуже надійна, але трималася на цьому балансі… Зараз цей баланс брутально порушений. При тому, що останні вибори мали результат – 50 на 50, а це мільйони людей. І зараз абсолютно однобічно ухвалене рішення, яке, можливо, задовольняє 50%, але абсолютно не задовольняє іншу частину, власне україномовних українців і українську Україну», – заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України.

Сьогодні парламент України ратифікував підписану раніше президентами України і Росії угоду про продовження до 2042 року терміну перебування російського Чорноморського флоту в Криму.

Цього дня у Верховній Раді відбулися сутички опозиційних депутатів із членами правлячої коаліції, в парламенті палили димові шашки, а спікера Литвина закидали яйцями. Під стінами парламенту відбувалася акція протесту прихильників опозиції, які виступали проти ратифікації договору щодо ЧФ. На свій мітинг зібралися і прихильники влади.

Recommended

XS
SM
MD
LG