Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:04

Держмитслужба заперечила закриття зеленого коридору в Борисполі


Розповсюджена в деяких ЗМІ інформація щодо припинення дії зеленого коридору у пасажирських залах Бориспільського аеропорту не відповідає дійсності, заявила в неділю прес-служба Державної митної служби України.

Оформлення пасажирів та багажу відбувається у повній відповідності до міжнародного і українського митного законодавства, наголошено в повідомленні.

Що ж стосується перевірки багажу на рентген-установках, то ця процедура жодним чином не є визначальною ознакою «червоного» чи «зеленого» коридору, звертає увагу прес-служба митниці.

Рентген-установки – це складова забезпечення фізичної безпеки польотів та життя громадян, а також дієвий засіб виявлення небезпечних для життя речовин і предметів, заборонених до переміщення через кордон, мовиться в повідомленні.

Держмитслужба, крім того, нагадує, що завданням митників, з-поміж іншого, є недопущення ввезення в Україну небезпечних предметів та речовин.

На сьогоднішній день це завдання рівнозначно важливе для митників всього світу і викликане активізацією глобальних загроз, заявила прес-служба митниці.

Раніше в неділю агентство «УНІАН» передало з посиланням на власного кореспондента, ніби українська митниця скасувала «зелений коридор» в аеропорту «Бориспіль».

За повідомленням агентства, оприлюдненим уранці цього дня, від усіх пасажирів, що прилітали до України, митники вимагали пропускати усі речі через спеціальні сканери.

При цьому, відповідно до цієї інформації, митники, які працювали в аеропорту, не повідомляли причин, через які вони вимагали від пасажирів повного контролю усіх речей.

Агентство з посиланням на кореспондента наводить слова неназваного одного зі співробітників митниці, що «у нас немає більше «зеленого коридору». Цей митник також нагадав, що має право вибірково вимагати перевірки речей.

За чинними Правилами застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, «зелений» коридор – це зона спрощеного митного контролю, призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню й оподаткуванню і на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень; «червоний» коридор – це частина зони митного контролю, призначена для здійснення в установленому порядку митного контролю та митного оформлення товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню й оподаткуванню чи на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

При цьому Правила передбачають, що за рішенням посадової особи митного органу може здійснюватися вибірково митний контроль предметів, що переміщуються громадянами в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі, з розпакуванням місць багажу та/або із застосуванням технічних засобів митного контролю (металодетекторів, інтроскопів тощо); крім того, на вимогу посадової особи митного органу громадянин зобов’язаний пред’явити вміст ручної поклажі та/або супроводжуваного багажу. Ці пункти однаково стосуються і «червоного», і «зеленого» коридорів.

Митний кодекс України в статті 42 встановлює, що під час проведення митного контролю митні органи самостійно визначають форму та обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання міжнародного й українського митного законодавства.

А стаття 68 Митного кодексу встановлює, що громадяни, які проходять через зони (коридори) спрощеного митного контролю («зелені коридори»), звільняються від подання митної декларації, але при цьому таке звільнення від подання митної декларації не означає звільнення громадян від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Як видно з наведених положень, різниця між «червоним» і «зеленим» коридорами не в наявності чи відсутності митного контролю, а в різному способі митного оформлення – звичайному чи спрощеному.

Recommended

XS
SM
MD
LG