Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 07:49

Російський корабель перекинув український буксир


Великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії «Ямал» під час заходу в вівторок до порту Миколаєва для святкування 9 травня перекинув український буксир «Бузький».

На фарватері Дніпро-Бузького лиману поблизу Чорноморського суднобудівного заводу під час буксирування «Ямал» дав хід, внаслідок чого буксир перекинувся, повідомило агентство «УНІАН».

Троє членів екіпажу зістрибнули з борту у воду в останню мить перед аварією, були врятовані і доставлені на берег.

Капітан Миколаївського морського торгового порту Сергій Рябчиков заявив агентству, що в інциденті винен лоцман державного підприємства «Дельта-лоцман», який вчинив грубу помилку, а вини командира російського корабля в інциденті немає.

За його словами, під час руху лоцман, що здійснював проведення «Ямала», не зумів скоординувати швидкості корабля і кормового буксира, що йшов іззаду і заводив корму корабля під час руху. На великій швидкості буксир занурився носом у воду і, втративши стійкість, перекинувся догори дном.

Відтак «Ямал» поміняв кормовий буксир та з великим запізненням був відбуксирований до місця швартування.

Російський великий десантний корабель «Ямал» разом із великим десантним кораблем Військово-морського флоту України «Костянтин Ольшанський» братимуть участь у святкуванні 65-річчя перемоги в Другій Світовій війні. У Миколаєві на набережної річки Інгул вони пришвартовані поруч.

Іще два великі десантні кораблі Чорноморського флоту Росії, «Цезар Куніков» і «Новочеркаськ», святкуватимуть цей день в українських портах Одесі й Керчі.

За попередніми планами, російський Чорноморський флот мав залишити територію України 2017 року. Нова влада Президента Віктора Януковича уклала з Росією договір про продовження цього терміну відразу на 25 років, до 2042-го, і влаштувала його термінову ратифікацію. Опозиція заявляє, що домагатиметься денонсувати цю угоду або принаймні денонсує її сама, як тільки повернеться до влади.

Влада Януковича також домовилася з Росією про спільне святкування перемоги в Другій Світовій війні, яку вона, за радянським і російським зразком, називає «Великою вітчизняною».

Recommended

XS
SM
MD
LG